KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Pastell 16816136
nr 1681 6136
Armand Rossander
(1914-1976), Sverige
Pastell, Signerad, daterad 1948, skogslandskap, 47x62 cm, yttermått inklusive ram: 63x76 cm
Armand Rossander, född 1914 i Stockholm, död 1976, svensk målare.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
700 kr
måndag 24 februari 2025
kl 18:03:20
21/2 21:36:10
Armand Rossander
Läs mer om Armand Rossander